Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak działają panele słoneczne?

Nie da się nie zauważyć, że panele słoneczne stanowią coraz częściej wybierane rozwiązanie wśród posiadaczy domków jednorodzinnych. Wynika to z faktu uzyskania darmowej energii prosto ze słońca pozwalając tym samym na naładowanie np. tak prostych urządzeń, jak baterii do telefonu lub tabletu, a nawet znacznie większych rozwiązań, jak pralek bądź lodówek. Oczywiście panele słoneczne różnią się między sobą i istotne jest odpowiednie dobranie ich do naszych potrzeb. Niemniej jednak zasada działania jest analogiczna w każdym modelu. Wykorzystują one ogniwa fotowoltaiczne, które pod wpływem energii słonecznej generują napięcie elektryczne.

Panel słoneczny z regulatorem, dlaczego jest tak ważny?

Musimy mieć świadomość, że bez względu na to, na jaki panel słoneczny zdecydujemy się, czy też, jaki system ładowania wybierzemy w obu przypadkach nie obejdzie się bez regulatora ładowania. Aby uzmysłowić sobie jego znaczenie należy wiedzieć, że w przypadku jego braku nasz panel cechowałby się bardzo wysokim napięciem, co doprowadzało go do jego gazowania, a następnie zniszczenia. Innymi słowy panel słoneczny z regulatorem pozwala na optymalne prowadzenie pracy układu i utrzymywanie samego akumulatora w lepszej kondycji. Tutaj warto zauważyć, że istnieją dwa typy ładowania. Pierwszy z nich, czyli PWM, które należy do tańszych rozwiązań będzie niestety prowadziło do ograniczenia mocy paneli. Drugą opcją jest panel słoneczny z regulatorem MPPT, które są o wiele lepsze pod kątem konstrukcji i pozwalają na uzyskanie pełnej mocy samego układu nawet, jeśli panel pracuje w cieniu. Oczywiście przekłada się to na odpowiednią wyższą cenę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Dodaj komentarz