Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dbać o skórę niemowlaka?

Ciało niemowlaka jest bardzo wymagające. Potrzebuje odpowiedniej ochrony, a także codziennej pielęgnacji, która pozwoli na zapewnienie zdrowia i dobrego samopoczucia. Jak pielęgnować skórę niemowlaka? Jakich używać kosmetyków?

Na co zwrócić uwagę w codziennej pielęgnacji malucha?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że skóra nowo-narodzonej pociechy jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Nierzadko również występuje u niej Atopowe Zapalenie Skóry (AZS), a więc silne podrażnienie i wzmożona wrażliwość na wszelkiego rodzaju, stosowane preparaty. Niekiedy jest także mocno wysuszona. Dlatego specjaliści polecają, używanie tzw. emolientów, a więc preparatów silnie natłuszczających, zapobiegających utracie wilgoci. Kosmetyki (najlepiej te z apteki) nie powinny zawierać w sobie żadnych substancji zapachowych czy też barwników, a co najważniejsze, nie powinny zawierać w sobie alkoholu.

Jak dbać o skórę niemowlaka poza kąpielą?

Kąpiele są podstawą, jednak nie tylko podczas nich należy chronić delikatny naskórek. Maluchy powinny bowiem być zabezpieczone także w ciągu dnia. Dostosowanie preparatów do właściwej pory roku jest kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę. W okresach zimowych wychodzenie na dwór bez kremów ochronnych może skutkować wysuszeniem skóry. Z kolei w lato należy zadbać, aby stosowany preparat posiadał w sobie wysoki filtr ochronny przeciw promieniom słonecznym. Oczywiście higiena jest najważniejsza, dlatego także podczas codziennej zmiany pieluszki, trzeba stosować kremy natłuszczające i mokre chusteczki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Comments

Dodaj komentarz