Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Certyfikaty energetyczne w dzisiejszych czasach

Każdy budynek musi posiadać certyfikat energetyczny. Zanim jednak odbędzie się procedura jego uzyskania konieczne jest umówienie się z firmą, która wyznaczy audytora. Ten musi opisać stan budynku, jego parametry. W taki sposób powstanie audyt energetyczny. Czy jednak to jedyne plusy z jego posiadania?

Możliwy kredyt na termomodernizację

Posiadanie ważnego audytu sprawia, że możliwe jest wówczas uzyskanie zgody między innymi na zaciągnięcie kredytu na termomodernizację. Możliwe jest także skorzystanie z finansowania na konkretnych zasadach.

To jednak nie koniec, ponieważ dzięki temu pozyskiwanie środków również na inne cele jest możliwe.

Oczywiście nie jest tak, że sam audyt i ewentualne certyfikaty energetyczne w danych domach sprawią, że wiele osób będzie działać w taki właśnie sposób. Wówczas ponownie do działania musi wkroczyć audytor, który musi określić za pomocą specjalnych przyrządów mierniczych, czy dom spełnia warunki na skorzystanie z finansowania.

Korzyści z posiadania audytu

Oczywiście z audytem wiążą się inne korzyści związane z samym domem. Do tych należą zatem między innymi zmodernizowanie systemu grzewczego, docieplenie dachu, ścian, czy też podłóg. Dzięki termomodernizacji możliwe jest zaoszczędzenie dużej liczby środków pieniężnych.

Ważne jest zatem, by znaleźć odpowiedniego, doświadczonego audytora, który pomoże w uzyskaniu odpowiednich zgód. Samo znalezienie takiej osoby nie jest trudne, ponieważ ci oferują swoje usługi między innymi na wielu portalach w Internecie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Dodaj komentarz