Czy warto inwestować czas w opinie Google?

Dzisiejszy biznes opiera się w dużym stopniu na podstawie opinii naszych klientów. Im więcej, tym lepiej, choć pamiętajmy o tym, że zależy nam wyłącznie na pozytywnych opiniach. Naturalnie, negatywne opinie są także nieodłącznym elementem i potrafią pokazywać fakt, iż nasze opinie nie są kupowane lub pozyskiwane w nienaturalny sposób. Pamiętajmy jednak, że procent opinii pozytywnych powinien być stosunkowo jak najwyższy!

Opinie Google – dlaczego akurat one?

To bardzo proste. Dziś wyszukiwanie usług odbywa się głównie przez wyszukiwarkę internetową Google. Dlatego też opinie Google mają tak istotne znaczenie dla wszystkich, którzy funkcjonują w Biznesie. Stawiając na opinie gogle, stawiamy na coraz większą rozpoznawalność, a także pojawianie się w wyższych wynikach wyszukiwania zarówno na mapie Google, jak i również w wynikach wyszukiwania pod daną frazą. Jak pokazuje życie, lepiej być w wyszukiwarce Google, niż omijać ją jak i dużą ilość nowych, potencjalnych klientów.

Czy opinie w Google maps są również istotne?

Są i to bardzo. Dzieje się tak, ponieważ użytkownik ma możliwość sortowania wyszukiwanych przez siebie firm, patrząc na opinie gogle, zaczynając od miejsc, które mają najwięcej gwiazdek. Co więcej, możemy ustalić także ilość gwiazdek, która będzie się nam wyświetlała. To z kolei oznacza, że możemy przykładowo filtrować w naszym mieście firmy, które mająć od 4 czy nawet 4.5 gwiazdek wzwyż. Dlatego opinie Google jak i ilość gwiazdek ma kolosalne znaczenie dla biznesu.Dodaj komentarz