Co możesz zyskać, wybierając odpowiedni hosting dla sklepu internetowego?

Chcesz założyć swój pierwszy sklep internetowy? Marzy Ci się podbój branży e-commerce? Przed Tobą mnóstwo trudnych decyzji! Musisz zdecydować nie tylko o tym, jaki silnik sklepu wybrać, lecz także o tym, na jaki hosting postawić. Pamiętaj – dobry hosting PrestaShop (PrestaShop to darmowe oprogramowanie pozwalające na obsługę sklepu internetowego) to już duży krok w kierunku sukcesu! O czym może zdecydować trafiony wybór? Na co narazisz swój sklep, gdy wybierzesz słaby serwer? Między innymi te tematy postaramy się poruszyć w poniższym wpisie.

Wybór hostingu – co jest ważne?

Różnorodność rozwiązań dostępnych obecnie na rynku, może przyprawić o mocne zawroty głowy. Jak odnaleźć się wśród tak wielu różnorodnych ofert, z których każda kolejna wydaje się być o niebo lepszą od poprzedniej? Jak zawsze – diabeł tkwi w szczegółach. To, co z pozoru wydaje się bardzo atrakcyjne, może kryć masę kruczków zapisanych drobnym drukiem. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, zawsze dokładnie (najlepiej kilkukrotnie) przeczytaj regulamin usługi. Dzięki temu szczegółowo poznasz wszelkie koszty, z jakimi wiąże się hosting PrestaShop, a także zapoznasz się z warunkami świadczenia usługi, jak również z przebiegiem ewentualnych reklamacji.

Szybki hosting PrestaShop

Do tego, aby sklep mógł działać sprawnie, niezbędny będzie hosting zapewniający szybkość ładowania się serwisu. Dlaczego jest to takie istotne? Zastanów się – czy w sytuacji, gdy strona główna sklepu internetowego będzie ładowała się zbyt długo, to poczekasz cierpliwie, aż doładują się wszystkie produkty, czy może czym prędzej opuścisz witrynę? Prawdopodobnie, jak z resztą zdecydowana większość użytkowników sieci, wybierzesz to drugie rozwiązanie. Element ten jest istotny zwłaszcza w przypadku sklepów bardzo rozbudowanych, w których dostępnych jest kilka tysięcy produktów. Mniejsze sklepy przeważnie działają sprawnie.

Niezawodne oprogramowanie

Hosting, na który się zdecydujesz, powinien działać niezawodnie. Nawet chwilowe przerwy w działaniu sklepu internetowego mogą przełożyć się na zmniejszenie zaufania konsumentów do Twojej marki. Jak sprawdzić, czy konkretny serwer nie ma przerw w działaniu? Możesz poprosić firmę hostingową o specjalny raport. Inne rozwiązanie, to sprawdzenie opinii klientów. Im więcej pozytywnych opinii w sieci będzie miała konkretna firma hostingowa, tym większa szansa na to, że jej produkty są godne zaufania i możesz w nie zainwestować.

Częste kopie plików i baz danych

Przezorny zawsze ubezpieczony – tak mawiały babcie – i miały sporo racji! Co się stanie, jeżeli z jakiegoś powodu stracisz dane? Możesz albo popaść w czarną rozpacz, bo uświadomisz sobie, że tworzenie całego sklepu trzeba będzie zacząć od początku. Możesz też westchnąć głęboko i odetchnąć z ulgą, sięgając po utworzoną kilka godzin wcześniej kopię zapasową wszystkich plików, jakie znajdowały się na serwerze. Częstotliwość backup’ów to jeden z ważniejszych elementów, które warto mieć na uwadze, wybierając optymalny hosting dla sklepu internetowego.Dodaj komentarz