Zlecamy remont – jak rozpoznać profesjonalistę?

Szukając kogoś kto oferuje w Szczecinie remonty chcemy firmy specjalistycznej obeznanej z budowlanką w różnej skali. Prawdziwi profesjonaliści realizują każdy projekt przebudowy, modernizacji, czy rearanżacji planu domu. I do tego konkurencyjność – zarówno pod względem jakości, jak i cen. Tyle tylko, że w dzisiejszych czasach prowadzenie działalności w taki sposób nie jest prostą sprawą – niektóre rzeczy po prostu muszą kosztować. Oczywiście każdy rozsądny inwestor zdaje sobie z tego sprawę, szczególnie jeśli sam ma firmę. Dlatego poza możliwym kosztorysem w miarę możliwości sprawdza się standardy pracy, opinie dotyczące terminowości, referencje wcześniejszych zleceniodawców.

Wystarczy jeden telefon by wszystko wiedzieć

Sprawa najważniejsza to zasada jednego telefonu, czyli deklaracja oszczędzenia czasu inwestora. Zlecając remont nie musimy sami szukać specjalistów – jednego od elektryki, innego od hydrauliki, a jeszcze innego od izolacji dachu. Nie tracimy więc czasu na szukanie kontaktów, porównania cen i szczegółów ofert – tym wszystkim zajmie się nasz wykonawca w ramach wyznaczonego pułapu budżetowego. Nie naszą rolą jest także regulowanie pracy między poszczególnymi fachowcami, ani tym bardziej zastanawianie się do kogo zadzwonić w przypadku pytań o ten, czy inny odcinek robót. Do wszystkich spraw wystarczy tylko jeden numer telefonu, a osoba która odbiera połączenie zawsze jest zorientowana w postępie prac. Jeśli ktoś poleca nam firmę i wskazuje że współpraca przebiegała właśnie w taki sposób, bez niedomówień i problemów z komunikacją, wówczas można pomyśleć o zleceniu.

Solidność usług a kontynuacja współpracy

O czym należy pamiętać zlecając w Szczecinie remonty? Firma, która nie traktuje za dobrze swoich pracowników na pewno nie zatrudnia specjalistów – fachowcy się cenią i wolą pracować tam, gdzie ich praca jest doceniana i uczciwie nagradzana. Zgrany i rekomendowany przez wcześniejszych Klientów zespół, złożony z doświadczonych profesjonalistów to gwarancja nie tylko rzetelności prac, ale i optymalizacji kosztów remontu. Dobrą wizytówką danej firmy jest też deklaracja, że skala projektu nie ma znaczenia. Wskazuje to, że żaden aspekt prac remontowo-budowalnych nie będzie stanowić problemu, bez względu na to czy mówimy o wymianie dachu, czy hydroizolacji fundamentów. W takim wypadku nie trzeba się zastanawiać czy firma będzie w stanie przeprowadzić przeniesienie jakiegoś pomieszczenia, czy przesuniecie ściany. Odpada też kłopot szukania osobnego specjalisty od wykończeniówki. Firmy stawiają na własną wszechstronność ponieważ wiedzą, że zadowolony Klient to Klient, który chętnie zleci kolejne zadania.

Internet nie zawsze adekwatny

W przeważającej większości wypadków do znalezienia odpowiedniego wykonawcy używamy internetu. Oczywiście, opinie przyjaciół też mają swoją wagę, szczególnie gdy kilka miesięcy wcześniej tak samo jak my dzisiaj, zastanawiali się komu zlecić remont domu, czy pomieszczeń biurowych swojej firmy. Niemniej jednak zasoby sieciowe są sprawdzane przynajmniej dla zorientowania się w temacie, ot choćby po to by sprawdzić polecanego przez znajomych wykonawcę. Toteż wpisując w wyszukiwarkę hasło „Szczecin remonty” lub „nazwa firmy referencje” warto po prostu pamiętać, że większość stron internetowych to tylko zarys oferty – nie zawsze jest on adekwatny do faktycznych możliwości. Czasem zdarza się także, że na witrynie www figuruje jakaś usługa (np. skuwanie posadzek) ale po wykonaniu telefonu przedstawiciel informuje, że leży ona wyłącznie w planach na przyszłość a na stronie została umieszczona „na zapas”, na potrzeby pozycjonowania. Znacznie lepiej od listy usług świadczyć będzie o firmie informacja, że np. wycena prac łącznie z dojazdem specjalisty na wizję lokalną jest bezpłatna.

Dlaczego to tyle kosztuje

Rzetelność firmy której chcemy zlecić w Szczecinie remont to również gotowość do przygotowania – równolegle do wyceny prac – kosztorysu materiałowego. Dla profesjonalistów budowlanki podstawą współpracy z inwestorem jest przejrzysty i wiarygodny obraz kosztów. Każde zestawienie można sprawdzić, bez względu na to czy chodzi o modernizację kuchni, czy rozbudowę garażu. Jak można się spodziewać, dobra firma weźmie na siebie również zakup i transport materiałów potrzebnych do remontu.

Doświadczenie równa się rzetelność

Analizując wszystkie cechy profesjonalnej firmy dochodzimy do wniosku, że w większości wypadków wiążą się one z doświadczeniem w branży. Początkujący wykonawca nie oferuje pełnego zakresu prac w dowolnej skali, rzadko jest zgranym zespołem profesjonalistów, a jego podwykonawcy nie zawsze mają wprawę i renomę, i nie zawsze są wypróbowani. Od takiej firmy trudno oczekiwać doradztwa w doborze rozwiązań i materiałów, ani projektów pomocniczych, czy szczegółowego planu prac. I patrząc na zlecanie w Szczecinie remonty można dojść do jeszcze jednego wniosku – choć w bieżącej sytuacji ekonomicznej jest to niezwykle trudne, profesjonalizm to także deklaracja nie brania zaliczek. Inwestor nie płaci za usługi przed rozpoczęciem prac, rozliczenia są dokonywane po zamknięciu kolejnych etapów prac remontowych.Dodaj komentarz