Świeczki zapachowe – jak umilić wnętrze?

Obecnie bardzo dużą uwagę podczas projektowania pomieszczeń przykłada się nie tylko do ich funkcjonalności, ale także do dodatków, które podkreślają charakter wnętrza. Coraz częściej takimi dodatkami są świeczki w szkle, które nie tylko są modnymi akcesoriami pięknie prezentującymi się na półkach szafek, parapetach czy komodach, ale również po zapaleniu tworzą przyjemną aurę wybranego zapachu.
Na rynku dostępny jest asortyment świec w drogeriach, czy na specjalnych stoiskach, jest też wiele firm oferujących takie akcesoria. Najczęściej wybierane przez konsumentów są świece zapachowe woodwick oraz świece zapachowe yankee candle. Ich design pasuje do każdego wnętrza, a gama zapachów odpowiada nawet najbardziej wymagającym klientom. Tego typu świece występują w różnych rozmiarach, a co za tym idzie też w różnych cenach, więc w ostateczności będą dobre na każdą kieszeń.

Świeczki zapachowe to także idealny pomysł na prezent. Mimo dobrych cen często szkoda nam pieniędzy na taki dodatek skoro po pewnym czasie i tak się skończy, lecz czyż nie jest miło posiadać taki produkt w mieszkaniu? Dlatego coraz więcej konsumentów decyduje się na sprezentowanie tego modnego dodatku bliskiej osobie.
Ciekawą opcją jest zakup kominka ceramicznego, do którego dokupuje się woski i zwykłe świeczki tzw. tealight, które umieszcza się na dnie, aby podgrzać wosk w kominku. Kominki można również kupić w różnych miejscach i w różnych cenach. Nie trzeba na nie wydawać dużo pieniędzy, gdyż praktycznie każdy kominek na rynku spełnia swoją funkcję. Warto jednak zainwestować w woski tak, aby zapach, które uwalniają był obecny w pomieszczeniu dłużej i w stu procentach odpowiadał oczekiwaniom.

Różnorodność zapachów firm yankee oraz woodwick przyciąga konsumentów od lat. Świeczki można dobrać odpowiednio do gustu i pory roku. Zapachy korzenne zimą, a owocowe latem. W całym pomieszczeniu rozchodzi się wówczas woń podkreślająca klimat danej pory roku czy też uwydatniająca nastrój danego pokoju.
Na zmysły oddziałują także kolory w jakich występują świeczki. Zazwyczaj współgrają one z zapachem, który wybieramy, np. świeczka o zapachu jabłkowym będzie miała kolor czerwony, a taka o zapachu kokosowym – przyjemny, mlecznobiały kolor. Na świeczkach firmy yankee zauważymy też piękne zdjęcia, które dodatkowo oddziałują na wyobraźnię i pobudzają zmysły naprowadzając konsumenta na to, jaki zapach ma dany produkt. Jest to szczególnie ważne jeśli konsument decyduje się na zakup przez internet i nie jest w stanie poczuć kupowanego zapachu. Wtedy design ma jeszcze większe znaczenie niż kiedy decydujemy się na zakup w sklepie stacjonarnym

Na rynku dostępne są nie tylko świeczki zapachowe i kominki. Przed kupującym jest jeszcze ogromny wybór różnych odświeżaczy, dyfuzorów, czy nawet aromalamp. Każdy więc jest w stanie znaleźć coś dla siebie czy też dla ważnej dla niego osoby jako prezent na niemal każdą okazję. Taki upominek z pewnością wywołałby uśmiech na twarzy każdego i umili każdy wieczór.Dodaj komentarz