Różnice między typami wykładzin dywanowych obiektowych

Poszukiwanie idealnej wykładziny nie jest łatwą sprawą, ale zdecydowanie warto pochylić się nad tą kwestią i poświęcić jej odpowiednią ilość czasu. Urządzając mieszkanie, zwracamy uwagę na spójność wszystkich elementów. Podobnie jest z doborem wykładzin obiektowych – w tym przypadku również znaczenie ma atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Istnieje jednak sporo różnic między przestrzeniami domowymi a tymi o charakterze komercyjnym i trzeba wziąć je pod uwagę, jeśli zależy nam na optymalnym zakupie.

Różnice między wykładzinami dywanowymi do biura, do sal konferencyjnych i do hoteli?

Nasze działania dobrze będzie rozpocząć od podstawowego kroku – określenia, jakie warunki na co dzień panują w pomieszczeniu, które aranżujemy. Ile osób z korzysta z obiektu? Na jakie zagrożenia narażona jest powierzchnia? Czy powinna mieć ona jakieś szczególne cechy, aby spełnić oczekiwania klientów/pracowników? Tego typu pytania dobrze będzie sobie zadać, zanim przystąpimy do wyboru konkretnych produktów. “Wykładziny obiektowe” to dość pojemna kategoria i można zaliczyć wyroby o różnych cechach.

  1. Wykładzina biurowa

Osoby poszukujące wykładzin dywanowych biurowych przeważnie decydują się na raczej stonowane i neutralne barwy. Wynika to z faktu, że zbyt odważne kolory i desenie mogą zaburzyć harmonijny wystrój i negatywnie wpłynąć na koncentrację pracowników. Nie jest to jednak uniwersalna zasada. Można bowiem spotkać się z trendem polegającym na odważniejszym podejściu do barw w pomieszczeniach biurowych. Istotna jest tutaj odporność na zanieczyszczenia. Bardzo popularnym wyborem są wykładziny o igłowanej i pętelkowej strukturze. Zwarta struktura sprawia, że zanieczyszczenia nie przedostają się do trudno dostępnych warstw wykładziny. Warto też wspomnieć o funkcjonalności nawierzchni. Taka wykładzina nie ma zbyt długiego włosia, co sprawia, że fotelom jest łatwiej się przemieszczać.

  1. Wykładziny dywanowe przeznaczone do hotelu i do sal konferencyjnych

W takich obiektach na wadze zyskuje kwestia estetyki wyposażenia. Podejmuje się więc konkretne kroki, żeby wykreować otoczenie schludne i eleganckie. To szczególnie ważna w kilku gwiazdkowych hotelach, bo w takich miejscach klienci mają wyższe oczekiwania. Aby zrealizować ten cel, wybiera się odpowiednie wykładziny dywanowe . Aranżując hotele należy pamiętać o tym, że nawierzchnie przy recepcji oraz w korytarzach nie powinny utrudniać jazdy walizek. Jednocześnie te w hallach powinny być na tyle grube, aby tłumić kroki gości; jeśli o to nie zadbamy, możemy dostawać skargi związane z hałasem. Właściwe wygłuszenie jest też ważne, gdy wybieramy wykładziny do sal konferencyjnych.

Do pokojów hotelowych można dobierać grubsze rozwiązania. Sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej przytulne i dopracowane. BR Wykładziny i inne dobrze zaopatrzone sklepy pozwolą nam wybrać odpowiedni wariant do każdego typu przestrzeni hotelowej.

  1. Wykładziny dywanowe przemysłowe

Magazyny, hale, garaże, warsztaty, zakłady produkcyjne – wykładziny dywanowe przemysłowe stosuje się we wszystkich tych miejscach. W takich miejscach panują bardzo trudne warunki, a nawierzchnia jest mocno narażona na zabrudzenia. Na wyposażenie działają wysokie/niskie temperatury; dodatkowo mogą pojawić się tu zabrudzenia chemikaliami. Taka nawierzchnia powinna być odporna na odkształcenia oraz nie sprawiać problemu z czyszczeniem. W wielu branżach ogromne znaczenie ma również antypoślizgowość. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów, producenci oferują również rozwiązania z atestami na łatwopalność.

Kilka słów o wadach i zaletach wykładzin dywanowych w płytkach i w rolkach

Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i wady. Wykładzina dywanowa w rolce pozwala uzyskać efekt idealnie gładkiej przestrzeni Pięknie prezentuje się zwłaszcza w pomieszczeniach o dużym rozmiarze. Niestety zabrudzenia mogą skutecznie zniszczyć ten efekt. Jeśli złośliwa plama nie chce się wywabić, będzie trzeba kupić nową wykładzinę. Wykładzina dywanowa w płytkach nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli marzymy o idealnie jednolitej podłodze, ale dzięki niej ale z jej pomocą możemy dowolnie mieszać poszczególne elementy i tworzyć unikalne wzory. Taki produkt wybierają zazwyczaj osoby, które cenią estetyczny wygląd i bardzo wysoką funkcjonalność. Oszczędność wynika z faktu, że gdy powstanie plama, wydamy pieniądze jedynie na nową płytkę, a nie na całą wykładzinę.

Nie da się wybrać optymalnej wykładziny obiektowej, jeśli nie weźmiemy pod uwagę uwarunkować konkretnej przestrzeni Wybór między tyloma opcjami może być ciężki; w razie trudności, skorzystajmy z doradztwa profesjonalnego sprzedawcy.Dodaj komentarz