Łóżko drewniane – sposób na modną sypialnię

Wykreowanie pięknej, modnej przestrzeni czasem jest dość skomplikowaną czynnością. Każdy marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, ale niestety nie każdy wie, co zrobić, żeby osiągnąć taki efekt. Urządzanie mieszkania może być stresujące, jeśli nieustannie obawiamy się, że źle wybierzemy meble i dodatki. Dziś udowadniamy, że tak wcale nie musi być. Wystarczy skorzystać z kilku wskazówek, żeby nieco ułatwić sobie ten proces.

 

Siła natury czyli idealne meble do twojej sypialni?

Ta część mieszkania jest miejscem specyficznym. Przebywanie w sypialni powinno być odprężającym doznaniem. Nie bez powodu więc w sypialniach tak często pojawiają się akcenty naturalne, np. rośliny doniczkowe. Takim rozwiązaniem jest oczywiście drewno. W sypialni ten naturalny surowiec można wykorzystać na różne sposoby. Designerska komoda to meble wprost stworzony do sypialni – ozdobi pomieszczenie i pozwoli nam zapanować nad ubraniami i różnorodni drobiazgami. Inne popularne drewniane rozwiązania do sypialni, to np. toaletki, szafki nocne i szafki. Najważniejszy meble sypialni jest jednak łóżko. Model drewniany ma kilka istotnych zasad:

 

  1. Atrakcyjny wygląd przez długi czas

Meble wykonane z drewna czasem przekazuje się z pokolenia na pokolenie i to nie w formie zakurzonego zabytku, ale w formie w pełni sprawnego, atrakcyjnie wyglądającego wyposażenia. Drewno doskonale znosi upływ czasu. Podobnie rzecz się ma z łóżkiem z litego drewna. “Lite” oznacza, że wyrób został stworzony z jednego kawałka materiału. W konstrukcjach tego typu wykorzystuje się więc naturalną wytrzymałość drewna. Jeśli więc zależy nam na tym, żeby domowe wyposażenie służyło nam przez wiele lat nowoczesne łóżko drewniane będzie strzałem w dziesiątkę.

 

  1. Atrakcyjny wygląd

Świetna wytrzymałość drewna to ważna cecha naturalnych mebli, ale na tym ich zalety się nie kończą. To całkowicie naturalne i zrozumiałe, że gdy wybieramy wyposażenie do naszych domów, dużą wagę przykładamy również do wyglądu mebli. Sypialnia ma dość prywatny charakter i nie spełnia funkcji reprezentacyjnej, tak jak chociażby salon, w którym gościmy przyjaciół i rodzinę. Nie zmienia to jednak faktu, że większości z nas zależy na tym, żeby wystrój tej części mieszkania prezentował się modnie. Rozwiązania z drewna przeważnie są na tyle atrakcyjne, że z powodzeniem zdobią przestrzeń. Atrakcyjną cechą drewna jest jego unikalność – to dzięki niej drewniane meble są niepowtarzalne. Designerskie sposoby wykorzystania tej unikalności dobrze obrazuje m.in. oferta sklepu Desiq. Decydując się na nowoczesne łóżka drewniane przeważnie mamy możliwość wyboru, z jakiego rodzaju drewna zostanie stworzone wyposażenie. Przeważnie spotkamy się z rozwiązaniami z dębu, orzecha, olchy, jesionu, czereśni.

 

  1. Designerskie wykonanie mebla

Umiejętności i wiedza o tworzywie pozwala stworzyć rozwiązania o różnorodnym charakterze – zarówno te zachowawcze, jak też i bardzo zdobnicze. We współczesnych sypialniach często widać nawiązania do minimalizmu, co dostrzec można również w konstrukcji nowoczesnych łóżek drewnianych . W przeciwieństwie do klasycznych, ciężkich, mocno zdobionych łóżek, w nowoczesnych rozwiązaniach postawiono na lekkość, subtelność i smukłe linie. Oszczędność form sprawia, że podejmowanie decyzji aranżacyjnych jest prostsze. W praktyce powiem taka oszczędna minimalistyczna konstrukcja łóżka dobrze wkomponuje się w wystrój prawie każdej sypialni. Nie musimy się więc martwić, że za jakiś czas pożałujemy raz podjętej decyzji.

 

Co jeszcze sprawia, że łóżka drewniane cieszą się ogromną?

Mówiąc o rozwiązaniach do sypialni, warto wspomnieć również o antystatycznym charakterze drewna. Tę właściwość doceni każdy, chociaż najbardziej pewnie ludzie szczególnie mocno dbający o porządek lub domownicy uczuleni na kurz. Jeśli chodzi o sprzątanie, to pielęgnacja drewnianych mebli nie sprawia problemu Meble z drewna nie sprawiają problemów czyszczenia. Najczęściej wystarczy się po prostu zaopatrzyć w wilgotną ściereczkę. Jeśli chcemy wydobyć jego głęboki kolor, możemy użyć specjalnych preparatów. Łóżka z drewna są jednak przeważnie doskonale zaimpregnowane, toteż można je czyścić najprostszymi sposobami.

Wcześniej wspomniana kwestia, dotycząca uniwersalności nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych zasługuje na pogłębienie. Gdy kupujemy duże meble do mieszkania, zazwyczaj mamy nadzieję, że na dłuższy czas mamy problem z głowy. Oczywiście raz na jakiś czas odświeżamy aranżację, ale nawet podczas remontów raczej wolimy nie zmieniać największych mebli w mieszkaniu. Wybierając takie większe wyposażenie, dobre będzie wziąć pod uwagę to, czy będzie komponowało się z przestrzenią, nawet jeśli nieco zmienimy jej wygląd .

Nowoczesne łóżko z litego drewna świetnie będzie uzupełniało aranżację minimalistyczną, w tym też bardzo surowe pomieszczenia. Czasem każdy ma ochotę na zmianę, a designerskie łóżka z drewna absolutnie nie staną wtedy na przeszkodzie w osiągnięciu nowego efektu. Drewno zamknięte w minimalistycznej, eleganckiej formie doskonale przyjmuje takie zmiany. W rezultacie tego typu wyroby, oprócz solidności oraz unikalnego wyglądu, pozwalają nam cieszyć się również stylowo urządzoną przestrzenią, i to w różnych jej odsłonach.

Warto rozwinąć wcześniej poruszoną kwestię uniwersalności nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych. Masywne meble, takie jak wielkie stoły, szafy i również łóżka, wybieramy, mając nadzieję, że będą nam służyły przez długi czas. Wymiana dużych mebli może być problematyczna, dlatego podczas zmian aranżacyjnych, przeważnie skupiamy się na innych aspektach wyglądu pomieszczenia. To z tego powodu warto zadbać o to, żeby mebel pasował do różnorodnych wystrojów .

Nowoczesne łóżko z litego drewna z oczywistych względów doskonale będzie pasowało do pomieszczenia urządzonego w stylu minimalistycznym. Czasem każdy ma ochotę na zmianę, a designerskie łóżka z drewna absolutnie nie staną wtedy na przeszkodzie w osiągnięciu nowego efektu. Drewno zamknięte w minimalistycznej, eleganckiej formie doskonale przyjmuje takie zmiany. W rezultacie tego typu wyroby, oprócz solidności oraz unikalnego wyglądu, pozwalają nam cieszyć się również stylowo urządzoną przestrzenią, i to w różnych jej odsłonach.Dodaj komentarz