Jak doprowadzić rolety zewnętrzne do pożądanej czystości?

W czasie porządków nigdy nie powinno się pomijać rolet zewnętrznych. Dokładne czyszczenie nie tylko sprawi, że rolety zewnętrzne Wrocław będą wyglądać jak najlepiej, ale także zapewni, że pozostaną w dobrym stanie na dłużej. Spójrzmy więc pokrótce na najlepsze sposoby czyszczenia i konserwacji rolet.

Rolety – czyszczenie powierzchni zewnętrznej

W pierwszej kolejności upewnij się, że rolety są całkowicie opuszczone i przygotuj mieszankę wody z mydłem, bądź używając płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Użyj czystej gąbki i wytrzyj roletę, usuwając brud i kurz ruchem w dół, a następnie użyj węża ogrodowego do spłukania wody z mydłem. Uwaga – nie radzi się używać myjki wysokociśnieniowej, ponieważ może to uszkodzić okiennice. Trzymaj też wodę z dala od lambrekinu, ponieważ może to wpłynąć na elektronikę wewnątrz silnika.

Co zrobić, aby uniknąć smug na roletach zewnętrznych?

  • dokładnie osusz rolety czystą szmatką,

  • upewnij się, że szmatka jest sucha,

  • poruszaj szmatką w górę i w dół.

Czyszczenie rolet zewnętrznych od wewnątrz

Po wyczyszczeniu zewnętrznej powierzchni rolet i wyschnięciu należy je zwinąć do połowy, co pozwoli wyczyścić wewnętrzną powierzchnię. Czyszczenie za roletami może być niewygodne w zależności od kształtu i rozmiaru oraz okien, ale należy to zrobić, aby zmaksymalizować ich trwałość.

Kiedy rolety zewnętrzne Wrocław są w połowie opuszczone, możesz sięgnąć do środka szmatką, aby usunąć pajęczyny, kurz i brud. Można to zrobić z zewnątrz, albo z wnętrza domu. Czyszcząc najpierw od zewnątrz, pozwalasz sobie usunąć większość zabrudzeń bez możliwości przedostania się ich do domu. Pamiętaj, aby zastosować tę samą metodę czyszczenia, co na zewnątrz – czyszcząc w górę i w dół, a następnie wykończ suchą szmatką. Ciepłe dni to idealny czas na czyszczenie i konserwację rolet.

Postępowanie zgodnie z powyższymi radami ułatwi czyszczenie i da większą pewność, że będziesz się nimi cieszyć przez wiele lat i że jako rolety antywłamaniowe zapewnią Ci niezmiennie odpowiednią ochronę.Dodaj komentarz