Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze zaplanować budowę ogrodzenia?

Budowa ogrodzenia to bez wątpienia kosztowne przedsięwzięcie warto więc już na etapie projektu dobrze przemyśleć jak ono ma wyglądać i z jakich materiałów najlepiej je wykonać. Jeżeli nie mamy doświadczenia w pracach projektowych i budowlanych warto zlecić projekt profesjonalnej firmie. Wielu wykonawców ogrodzeń w swojej ofercie świadczy usługi darmowych pomiarów i przygotowuje nieodpłatne projekty ogrodzenia. Przykładem może być firma Wimar Ogrodzenia Bydgoszcz, która wymiarowanie i projekt oferuje swoim klientom w pakiecie z transportem i montażem gotowego ogrodzenia. Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania warto zadać je właśnie na etapie projektowania, gdyż wcześniej zgłoszone uwagi powalą optymalnie dopasować ogrodzenia do obowiązujących przepisów, naszych potrzeb a także idealnie wkomponują płot w otoczenie naszego domu czy firmy.

Bramka i furtka – jak dokonać dobrego wyboru?

Umiejscowienie bramy a także furtki wejściowej to elementy na które warto zwrócić uwagę już na etapie projektowania ogrodzenia. Brama musi optymalnie być dopasowana do podjazdu a ponadto musi ona być ustawiona w miejscu, w którym na mapie geodezyjnej jest wyznaczone miejsce na budowę wjazdu. Jeżeli usytuowanie bramy nam nie pasuje należy zwrócić się do zarządcy drogi z którą graniczy nasza posesja o zmianę lokalizacji wjazdu na posesję. Tak samo powinniśmy postąpić jeżeli chcemy na przykład wykonać dwie bramy wjazdowe. Kolejna kwestia to wybór rodzaju bramy. Mamy do dyspozycji bramy przesuwne, jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe a także czteroskrzydłowe, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca a jednocześnie nie ograniczają wjazdu samochodem. W tej kwestii pomocna może okazać się osoba wykonująca projekt. Bazując na swoim doświadczeniu z pewnością doradzi nam odpowiedni rodzaj bramy, który będzie najbardziej funkcjonalny.

Ostatnią rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę jest wygląd bramy i furtki. Bezwzględnie muszą one być dopasowane do designu pozostałych elementów ogrodzenia. Jeżeli zatem przęsła naszego ogrodzenia wykonane są z poziomych żaluzji to brama a także furtka powinna być wykonana z takich samych elementów. Tylko wtedy mamy gwarancję, że nasze ogrodzenie będzie wyglądało estetycznie i nie będzie szpeciło naszej posesji.

Projekt ogrodzenia gotowy, co dalej?

Jeżeli już mamy zatwierdzony projekt, pozostaje umówić termin rozpoczęcia prac budowlanych. Jeżeli zlecenie wykonywane jest przez profesjonalną firmę, która przygotowała projekt wystarczy czekać na efekt końcowy. W innym przypadku dobrze jest osobiście nadzorować prace i zwracać uwagę na jakość wykonania. Warto także zwrócić uwagę na zabezpieczenie antykorozyjne elementów metalowych i impregnację elementów murowanych. Jeżeli ogrodzenie zostanie prawidłowo zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi będzie służyło nam przez długie lata.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Dodaj komentarz