Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Leczenie kieszonek dziąsłowych – co to jest i jakie są sposoby leczenia?

Kieszenie dziąsłowe to przestrzenie pomiędzy zębem a dziąsłem, w których gromadzą się bakterie. Nie usuwane regularnie poprzez szczotkowanie i używanie nici dentystycznej prowadzić może nawet do paradontozy. Jest to jednostka chorobowa, która prowadzi do utraty tkanki łącznej i kości, podtrzymującej zęby.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów leczenia kieszonek dziąsłowych:

  • Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Zapobieganie i profilaktyka jest najlepszym sposobem leczenia kieszonek dziąsłowych. Regularna higiena jamy ustnej jest kluczowa dla utrzymania zdrowych dziąseł i zębów. Należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty, używając pasty z fluorem i nitkować je codziennie. Do szczotkowania należy używać również szczoteczki międzyzębowej, która dużo dokładniej dociera do trudnodostępnych przestrzeni między zębami. Warto zakupić irygator. Jest to urządzenie, które usuwa resztki jedzenia spomiędzy przestrzeni międzyzębowych i przestrzeni między aparatem ortodontycznym, a zębami. Warto również zwrócić uwagę na sposób jedzenia, unikać palenia i ograniczyć spożycie cukru, który najbardziej przyczynia się do powstawania kłopotów z zębami. Również istotne jest regularne odwiedzanie stomatologa. Zaleca się robić to co 6 miesięcy.

  • Skaling i piaskowanie

Skaling i piaskowanie to zabiegi, które pomagają usunąć nagromadzoną płytkę bakteryjną i kamień nazębny z powierzchni zębów i z kieszonek dziąsłowych. Nie do końca przyjemna czynność wykonywana przez stomatologa lub higienistkę stomatologicznaą Zabieg skalingu polega na usunięciu płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego z powierzchni zębów przy użyciu narzędzi, takich jak skaler ultradźwiękowy. Przygotowanie do zabiegu pozwoli zmniejszyć stres i niepokój. Profesjonalna higienistka zawsze dodatkowo wyjaśni na czym będzie polegał zabieg.

Leczenie kieszonek dziąsłowych – jak sobie z nimi radzić?

Kieszenie dziąsłowe to przestrzenie między zębami a dziąsłami, które w zdrowych warunkach nie powinny przekraczać 2-3mm. Niestety, jeśli są większe wiąże się to z nieprawidłowościami, które należy poddać dalszej obserwacji i działaniom leczniczym. Zwiększa to ryzyko rozwoju chorób przyzębia, takich jak zapalenie dziąseł czy paradontoza. Leczenie kieszonek dziąsłowych jest ważne, aby uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych.

+Artykuł sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Dodaj komentarz